RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Microsoft Windows 7 Ultimate x64 RTM 7600 16.385 PAKICE - Final Version - 64bit + grek, BUILD: 7600.

Shko poshtë

Microsoft Windows 7 Ultimate x64 RTM 7600 16.385 PAKICE - Final Version - 64bit + grek, BUILD: 7600.

Mesazh nga Leonard prej Sat Mar 12, 2011 4:53 pm
Μετάφραση από Ελληνικά σε Αλβανικά


Ne
projektuar dhe përmirësuar Windows 7 bazuar në komentet tuaja. Në thelb
keni kërkuar një kompjuter të lehtë për t'u përdorur, më të shpejtë, e
lehtë dhe punon në mënyrë që dëshironi. Pra, ka qindra e përmirësime të
rëndësishme dhe disa nuk mund të ketë imagjinuar.1) Përmirësimi i sistemit tabaka dhe ekran të plotë previews

Taskbar
në fund të ekranit është përdorur për të nisur programet dhe kaloni mes
tyre, ndërsa ata janë të hapura. Në Windows 7, ju mund të 'pin' ndonjë
program në taskbar, kështu që lehtë mund qasje me një klik të vetëm dhe
të korrigjoj ikonave në taskbar vetëm duke klikuar dhe zvarritur. U rrit
në mënyrë të konsiderueshme ikona janë më të lehta për t'u përdorur.
Move mouse mbi ikonat dhe ju do të shihni thumbnails i çdo fotografi apo
dritare të hapur në këtë program dhe në qoftë se ju rri pezull mbi
tablo, ju do të shihni një vrojtim ekran të plotë këtë dritare. Move
your mouse mbi preview tablo dhe ekran të plotë do të zhduket.2) Listat Shko

Me
Windows 7, ne u përqendruam në ruajtjen e të dhënave duke përdorur një
më të drejtë përpara. Një shembull: më i ri i listës në tranzicion të
shpejtë. Kjo është një mënyrë e përshtatshme për të shpejt të kërkuar
dosjet që punojnë me të. Për të parë fotografi të përdorur kohët e
fundit, thjesht klikoni me të djathtën në ikonën në taskbar.
Djathtas-klikoni në ikonën Fjala do të tregojë dokumentet e fundit në
Word. Gjithashtu, nëse ka fotografi të tjera që ju doni në çdo kohë, ju
mund pin listën Shko te shfaqen gjithmonë. Në këtë mënyrë, me disa
klikime ju mund të shikoni dokumentet që ju dëshironi.

Disa
programe, si Windows Media Player, mund të para-mbushur listën shpejt
kalimin në operacionet normale. Për shembull, në listë Shko te Windows
Media Player, ju do të shihni mundësitë për të luajtur të gjitha muzikë
ose ndiqni playlist fundit. Në listën e kalimit të shpejtë të Internet
Explorer, ju do të shihni Web faqet që janë ngritur shpesh kohët e
fundit. Me disa programe edhe kanë qasje të shpejtë në detyrat që më
parë ishin në dispozicion vetëm përmes programit, të tilla si shkrim një
të ri-mail.3) Përmirësimi i desktop

Windows 7
për të lehtësuar se si të punojnë me Windows desktop. Ju do të keni
mënyra të thjeshta për të hapur, të mbyllur, të ndryshuar madhësinë dhe
shtrirjen e këtyre dritareve.

Me Windows 7, është më e lehtë për
të kryer veprime që të bëjë gjatë gjithë kohës. Për shembull, tani është
më e lehtë se kurrë për të krahasuar dy dritaret e hapura. Nuk ka
nevojë të ndryshojë me dorë madhësinë e dritaret e hapura për të bërë
krahasimin-klikoni vetëm një kuti dhe të tërheqë në të dyja anët e
ekranit për të mbushur ekranin e gjysmë. windows Curb në të dy anët,
kështu që krahasimi është më e lehtë se kurrë.

Për të parë të
gjitha Gadgets në desktop, thjesht lëvizja e miut në këndin e djathtë të
ulët të desktopit. Në këtë mënyrë, të gjitha dritaret e hapura të bëhet
transparent, dhe menjëherë do të bëhen të dukshme në desktop dhe
Gadgets janë atje. Duan të shohin vetëm një të të gjitha dritaret e
hapura? Zgjidhni krye të kësaj dritare, shake it dhe të gjitha dritaret e
tjera të hapura minimizohet në taskbar. Shake përsëri dhe dritare do të
rishfaqen.4) Windows Kërko

Duke kërkuar për
diçka në kompjuterin tuaj? Cili është instinkt juaj e parë? Në qoftë se
ju përdorni një shumë në Web, ju mund të fillojmë të shikojmë për një
kutinë e kërkimit. Tani ju mund të gjeni informacion në kompjuterin tuaj
të njëjtën mënyrë. Kërko në Windows, e cila është paraqitur në Windows
Vista, ju ndihmon të gjeni pothuajse asgjë në kompjuterin tuaj shpejt
dhe me lehtësi. Gjithashtu, Windows 7 bërë rezultatet e kërkimeve më të
rëndësishme dhe të lehtë për të kuptuar.

Duke kërkuar për një,
e-mail file ose aplikim? Ndërsa ju lehtë mund të kërkoni nëpër dosjet
dhe menutë, nuk është një mënyrë edhe më të shpejtë. Vetëm klikoni në
butonin Start dhe ju do të shihni një kutinë e kërkimit në fund të
menusë Start. Shkruani një fjalë ose disa letra të emrit apo të file që
dëshironi dhe ju do të merrni një listë të organizuar e rezultateve.

7
përdorin bibliotekat Windows për të shfaqur të gjithë përmbajtjen e një
lloji të veçantë në një pikë. Supozoni se ju keni foto ne disa vende në
kompjuterin tuaj. Shumë do të jetë e vendosur në \ \ \ \ \ \ \ "foto \ \
\ \ \ \ ". Por ndoshta ju keni disa dosje dhe dokumente. Bibliotekë
foto ju mundëson të kërkoni dhe të përdorni të gjitha fotot tuaja,
pavarësisht se ku në kompjuterin tuaj.

Duke mbledhur të dhëna në
një qëllim të vetëm, bibliotekat bëjnë të thjeshtë për të gjetur atë që
ju dëshironi. Dhe kjo është edhe më i fuqishëm nga Kërko në Windows. Ju
mund të kërkoni në bibliotekat përdorur filtra për të rregulluar search.
Për shembull, nëse doni të muzikës që ju mund të kërkoni nga albumi.
Ose, shfletoni fotot nga data. Ju mund të hyni në bibliotekën e
dokumentit, kliko të autorëve dhe të parë të gjitha dokumentet në
kompjuter renditura nga emri i autorit.5) Networking Home

Sot,
ju keni një rrjet në shtëpinë tuaj që ju përdorni për ndarjen e një
lidhje në Internet. Por ajo mund të jetë e vështirë që të ketë elemente
të tjera të tilla si fotografi të përbashkët dhe printera. Kanë një ose
më shumë kompjuterë në shtëpi, por vetëm një printer? Nëse jeni si
shumica e njerëzve, kur ju keni nevojë për të shtypur një fotografi në
laptop në dhomën tuaj printer është në tavolinën tuaj, ju ndoshta
dërgoni e-mail file nga një kompjuter në një tjetër ose transferim në
një njësi të USB. Nëse ju duhet të gjeni një fotografi por nuk e di cili
kompjuter është i ruajtur, atëherë ajo ka të ngjarë të jetë në kërkim
për disa orë nga kompjuteri në kompjuter.

Të rrjetit në shtëpi,
një tipar i ri i Windows 7, e bën lidhjen e kompjuterave rreth shtëpinë
tuaj një proces pa dhimbje. Rrjetit në shtëpi është krijuar
automatikisht kur ju të shtoni kompjuterin e parë me Windows 7 në
rrjetin shtëpi. Shtimin e kompjuterëve të tjerë me Windows 7 në Rrjetin
Faqja është një proces i lehtë. Ju mund të specifikoni pika e saktë që
duan të ndajnë nga çdo kompjuter me të gjithë kompjuterat e Ballina
Group. Pastaj ndarjen file në kompjuter në shtëpi të ndryshme, dhe shumë
pajisje të tjera, është aq e lehtë sa në qoftë se të gjitha të dhënat
tuaja janë në një disk të vetëm vështirë. Kështu që ju mund të ruajë
foto dixhitale në një kompjuter në zyrën tuaj dhe të ketë qasje të lehtë
nga një laptop kudo në shtëpinë tuaj. Në mënyrë të ngjashme, të rrjetit
në shtëpi, në printer në zyrën tuaj është e ndarë automatikisht për të
gjithë kompjuterët në shtëpinë tuaj.


SIZE: 3223209984 byte
SHA1: 29d32ad89b7eb05033974c99f8fc41d06f36a58c
MD5: 4171999e05724d309a62104d83485d69

Propozuar 64bit sistemeve me shume se 4GB memorie!

DOWNLOAD 64bit:

Regjistrohu për të 4x shpejtësi dhe Nero


http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257331563/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part01.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257332181/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part02.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257332850/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part03.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257333678/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part04.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257334326/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part05.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257335218/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part06.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257335483/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part07.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257336283/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part08.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257337032/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part09.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257337797/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part10.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257338455/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part11.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257339214/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part12.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257339886/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part13.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257340605/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part14.rar
http://adf.ly/246619/http://rapidshare.com/files/257340854/MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X64.RETAIL.ENGLISH.DVD.part15.rar

Për të aktivizuar windows 7 download poshtë activator (testuar)

Windows 7 Loader V1.9.5 - (x86 dhe x64) nga Daz - nga Daz
RemoveWat

http://adf.ly/246619/https://rapidshare.com/files/424771359/barssot_R.WAT.226.rar
http://adf.ly/246619/http://hotfile.com/dl/84798665/7239f6a/w7l195.rar.html
avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi