RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Athina, kryeqyteti i dashurisë

Shko poshtë

Athina, kryeqyteti i dashurisë

Mesazh nga Leonard prej Mon Mar 14, 2011 1:31 am


Parisi është qyteti i
dashurisë? Jo ekzaktësisht, pasi në një klasifikim të qyteteve ku
flirtohet më shumë, kryeqyteti francez renditet vetëm në vendin e 38.

Duke u bazuar në përfundimin e faqes së internetit të takimeve, badoo.com, është Athina qyteti i vërtetë i dashurisë.

Badoo është një faqe e ngjashme me rrjetet shoqërore, me ndryshimin e
vetëm se 100 milion abonentët e saj kanë si qëllim të vetëm dhe të
deklaruar njohjet online dhe flirtimet.

Duke marrë shtysë nga numri dhe aktivitetet e vizitorëve, Badoo arriti
në përfundimin se numri më i lartë i atyre që arrinin të krijonin një
histori pas flirtimeve regjistrohej pikërisht në Athinë.

Në studimin e badoo u studiuan 200 metropole në botë dhe Parisi, i
konsideruar gjerësisht si kryeqyteti i dashurisë, u rendit vetëm në
vendin e 38.

Në vendin e dytë, për befasinë e të gjithëve ishte një qytet i ftohtë si
Moska. Shumë mirë edhe Roma, e teta. Klasifikimi vazhdonte me Madridin
(31), Londrën (57), Berlinin (79) dhe Nju Jorkun (89).

Sekreti i Athinës? Sipas drejtuesve të faqes badoo lidhet me natyrën e
hapur të grekëve, të cilët komunikimin dhe takimet i kanë pjesë të
rëndësishme të kulturës së tyre të përgjithshme.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi