RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Murgesha shpenzon 850 mijë $ në kazino

Shko poshtë

Murgesha shpenzon 850 mijë $ në kazino

Mesazh nga Leonard prej Thu Mar 17, 2011 1:36 am


Një murgeshë në
Shtetet e Bashkuara të Amerikës vodhi 850 mijë dollarë nga koleget e saj
për të luajtur në kazino, përpara se të zbulohej.


Ngjarja e ndodhur në një lokalitet
pranë Nju Jorkut pa si protagoniste një murgeshë 62-vjeçare të quajtur
Marie Thornton, e cila kishte shpenzuar kartat e kreditit të shoqeve dhe
fonde të kishës në tavolinat e gjelbërta të ruletave dhe pokerit.

E ndodhur në manastir, që lejonte të gjithë murgeshat të përdorinin
sipas ndërgjegjes shumën e përbashkët të jetesës, midis viteve
1999-2009, Thornton praktikisht la pa gjë kishën.

Lëvizjet e saj të shpeshta justifikoheshin nëpërmjet faturave të rreme.
Sipas tyre, murgesha vizitonte vazhdimisht zona të ndryshme për të
përhapur fjalën e Zotit, por në fakt, ajo vizitonte gjithmonë kazinotë e
Atlantik Sitit.

Pasi pranoi fajin në gjykatë, Thornton shpjegoi se sa herë që merrte
fondet e manastirit për t’i shpenzuar në kazino e dinte që bënte një
mëkat, por se e kishte të pamundur të rezistonte ndaj vesit.

Ajo shpresonte që të paktën një herë të fitonte një shumë të mirë
parash, në mënyrë që t’i dhuronte për bamirësi, për të rregulluar
ndërgjegjen. Kënaqësia e saj e vërtetë nuk ishte fitorja e parave, por
vetëm emocioni i lojës.

Megjithatë, ky shpjegim ka pak gjasa të pranohet prej studentëve të
shkollës fetare që financojnë jetesën e murgeshave dhe funksionimin e
kishës. Për një vit shkollë, ata duhet të paguajnë një taksë prej 28
mijë dollarësh.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi