RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Ndaj syve

Shko poshtë

Ndaj syve

Mesazh nga Xhulja prej Fri Mar 18, 2011 12:50 am

Ndaj syve te ty
Valet e detit skan ngjyre
Ndaj zerit tend te embel
Era qe fryn nuk degjohet.Ti je nje deshire magjike
Qe cdonje deshiron te kete
Deshira ime u plotsua
Se te kam ty per jet.
Ti je nje ender e nates
Shum here per ty enderoj
Kur vjen ne endren time
Dije se shum te dashuroj


Ne kengen e bylbylit
Emrin tend e degjoj
Ne bukurin e qjellit
Ftyren tende e shekoj.
Xhulja
Xhulja
[ Princeshe ]
[ Princeshe ]

Gjinia Gjinia : Female
Postime: Postime: : 13
Piket Piket : 29
Birthday Birthday : 18/06/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 16/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : korce

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndaj syve

Mesazh nga Xhulja prej Fri Mar 18, 2011 12:55 am

Malli për buzët e tua po më kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos më le me ë në sy
se keto ë po derdhën veq për ty
Xhulja
Xhulja
[ Princeshe ]
[ Princeshe ]

Gjinia Gjinia : Female
Postime: Postime: : 13
Piket Piket : 29
Birthday Birthday : 18/06/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 16/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : korce

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndaj syve

Mesazh nga Xhulja prej Fri Mar 18, 2011 12:55 am

Malli per ty me ka marre
Nga large tingujt e kembanes degjoj
Mallin dua ta shuaj
Ne atdhe te shkoj

Malli per nenë e per baba
Malli per moter e vella
Malli per te dashuren voter
Malli per te bukuren sofer

Eh ta dini sa mall kam
Po te ishte etje do thante nje oqean
Eh ta dini sa me mungon
Po sikur te isha zog qe fluturon

Malli per Shqiperine
Ku kam kaluar femirine
Malli per ty i dashur atdhe
Do te vi une s`shpejti atje.

Jam ne dhe te huaj
Dhe mall per ty kam e shkruaj
Nje ze me bertit me coj nga gjumi
Hej vella ......mallit i erdhi fundi

Do te shkoj te takoj njerzit e mi
Atje ku kam flamurin kuq e zi
Atje ku te gjithe therasin Shqiperi
Aty ku malli im shuhesh ti.
Xhulja
Xhulja
[ Princeshe ]
[ Princeshe ]

Gjinia Gjinia : Female
Postime: Postime: : 13
Piket Piket : 29
Birthday Birthday : 18/06/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 16/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : korce

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi