RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Shko poshtë

Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:26 am

Jeta eshte nje rruge e gjate plot me kthesa,qe nis nga marteniteti e perfundon ne varreza!

Mos i shiko gunen,shikoji kuleten!


Fshati qe duket s'do autobuz!

Duaje atdheun si Donika Skenderbeun!

Burri qe eshte burre i var *oqet ne mur e i godet me gur!

Ku te duket balta me e embel se mjalta!Ne cmendine!

Buke e kripe e :P!Benz,Red Bull dhe femer!

Ne rrezik e ne nevoje,secili ne hesap te vet!

Qyli eshte nena e te keqijave,por si nene...duhet respektuar!
avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:26 am

Dielli i mirë duket që në mëngjes, dita e dh*** duket n'darkë!

Shoku i mirë njihet nga lekët!

Besa e shqiptarit, si purteka e *arit!

Nuk është rroba që e bën priftin, por është prifti që bën çunat e lagjes!

Kalit të falur nuk i shikohet dëshmia e penalitetit!

Punën e sotme dërgoja stafit lokal për nesër!

Në rrezik e në nevojë, seicili për hesap të vetë!

Pune pune nate e dite qe te shohim pakez drite. eh te ishte Naimi
vete ta provonte turnin e trete... hahahahhahahahahah

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:26 am

Kush mbjellë grur sot, han petlla mot

Ku të duket balta më e ëmbël se mjalta! Në çmendinë!

Si guxoni te flisni me mua ashtu? Nuk i kemi rruajtur delet bashke.
Une kam rruajtur vetem delet e mia.

Lypja s`ta jep!
Merrja s`te thote gje!

Puthja eshte menyra me e mire per te gjetur gjuhen e perbashket.
Shyqyr Zotit qe jam ateist.

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:26 am

Duaje armikun tend - kjo do ti cmende fare
Nese ke fat, shko perpara… Nese ke para, merr nje makine.


Mos u perpiq te mesosh nje derr te kendoje. Humb kohen tende, dhe shqeteson derrin.

Kur isha I vogel me thoshte mamaja: - Haje te gjithe ushqimin qe te rritesh e te shkosh ne shkolle. Dhe une idiotja e haja.

Ata qe mendojne se i dine te gjitha, na nevrikosin neve qe i dijme te gjitha


Punen e sotme mos e le per neser... shtyje sa te mundesh

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:27 am

Mos i bej gropen shokut, se bie shoku brenda.Kur te kthehesh, po me gjete duke studiuar, te lutem me zgjo nga gjumi


Kush shan, shan veten e tjetrit.

Ne
fillim Zoti krijoi diellin, te shendritshem dhe te ngrohte... Pastaj
krijoi henen, romantike dhe misterioze... Me pas te krijoi ty... e po
nje idiotsi duhet ta bente. LOL

Mos ke frike, qeni qe leh s'te ha! Une e di kete, po e di qeni valle?

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:27 am

Po vrapojne dy studente te fiskultures, dhe njeri i thote tjetrit, ej a ndalemi se mjaft mesuam per sot


Njeriu e ka prejardhjen prej majmunit........Une prej nenes time.

:urra:

Genjeshtra i ka kembet e shkurta... dhe karrieren e gjate

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:27 am

1.Zemra ka me shume dhoma se nje hotel.
2.Ne dashuri eshte mrekulli fillimi por eshte kenaqesi rifillimi
3.Kush dashuro edhe lajthit
4.Dashuria sundon mbreterine e saj edhe pa shpate
5.Vepra dhe jo fjale jane prova dashurie
6.E puthura e pare vidhet e dyta jepet
7.Dashuria pa puthje si buka pa kripe
8.E puthura nuk vuluset ne balle por ne zemer
9.E puthura s'ben vrime por shkalle per tu ngjitur
10.Ai qe dashuron mire edhe denon mire
11.Zenkat e te dashuruarve e shtojne dashurine
12.Te dashuruarit dhe thaset me pleshta nuk ruhen
13.Dy te dashuruar zene vend pak

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:29 am

Thone qe dashuria eshte e verber por ajo di ta dalloje mire unazen prej dy kacidhesh me ate te damiantit.

Dashuria eshte e verber, martesa i rikthen shikim.

Puthja eshte nje shpikje gjeniale qe te dashuruarit te moskene mundesi te thone budalleqe.

Te dashuruarit ne fillim te dashurise se tyre flasin per te ardhmen, ne fund per te kaluaren

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:29 am

Trimi i mirë me shoqe shumë!

Mos i shiko gunën, shikoji kuletën!

Fshati që duket, ka drita!

Duaje atdheun si Donika Skëndebeun!

Burrit sipas punës jepi hesapin* gruas sipas punës
jepi ******!

Burri që ështe burrë, bën 1 litër shurrë!

Burri që është burrë, i var *oqet në mur, dhe i godet
me gur!

Burrit që është burrë, nuk i shkrefet kurrë!

Dielli i mirë duket që në mëngjes, dita e dhime duket n'darkë!

I jep dorën, të merr orën!

Qyli është nëna e të gjitha të këqijave, por si nënë duhet respektuar!

Qingji i urtë pi ilaçet!

Qentë le të lehin, ti futja vrapit!

Mendja e shëndoshë do kokë të madhe!

Kur s'ke pulën, do hash ktë timin!

Delja që ndahet nga kopeja është individualiste!

Feja e shqiptarit është pasuria!

Punën e sotme dërgoja stafit lokal për nesër!

Në rrezik e në nevojë, seicili për hesap të vetë!

Bukë e kripë e zemër! Benz, RedBull dhe femër!

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjale te urta te popullit shqiptar (te Perpunuara)

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 1:30 am

Koha i sheron te gjitha
Durimi eshte virtyt
Lumturia ka nevoje per deshperimin.
Suksesi per deshtimin.
Miresia per te keqen
Dashuria per urrejtjen
Fitorja ka nevoje per humbjen
Kenaqesia ka nevoje per dhimbjen.
Duhet
ti provosh dhe ti pranosh keto ekstreme ne jete. Sepse nese kontrasti
humbet, atehere dhe vlera bie. Dhe kur humb vleren, atehere ke humbur
gjithcka.
Besa e Shqiptarit si Purteka e Arit!
Ai qe di me se shumti flet me se paku.

Buka po u thye s' ngjitet me nje te beshtyre.

Burri eshte koka, kurse gruaja eshte qafa.

C' ke bere do te ta bejne.

Dardha bie nen dardhe.

Dardha e ka bishtin mbrapa.

Dielli duket qe ne sabah(mengjes).

Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere.

Degjo shtate a tete dhe perseri bej si di vete.

E dhena e tjeterit eshte si e krojtura e dhembit.

Edhe bari i njomeá digjet neper te thate.

Fashati qe duket, s do kallauz.

Floke gjate mendje shkurter.

Fjalet jane gra, veprat burra.

Gruaja fut shejtanin ne shishe.

Gjella me kripe dhe kripa me karar.

Gjuha, vete ku dhemb dhembi.

Gjuha kocka s' ka e kocka thyen.

Gjithe gishtat dhembin njesoj.

I zoti e nxjerr gomarin nga balta.
Prej gruas te ndare dhe prej mallit te vjeter, duhet te heqesh dore.

Politikani urdherohet nga koka dhe jo nga zemra.

Pushka te ben trim, paraja mendjemadh.

Qeni qe rri gjate ne hekura, nuk njeh as te zotin.

Qejfi i hasmit eshte kur te sheh me fytyre te parruar dhe kepuce te pallustruara.

Qesh me mire kush qesh i fundit.

S'ka njeri pa nje te keqe.

Shpifja eshte si thengjilli, qe, dhe kur nuk djeg, nxin.

Te rinjte dine gjithcka, te vjetrit dyshojne ne gjithcka.

Thinjat jane privilegj i te zgjuarve.

Vendin e huaj fort ta levdosh e kembet mos ta kerkofshin.

Zoti ka thene, ne qofte se do te dish se cilin kam denuar, shih se ia kam lene nje gje mangut.

Zanati i spiunit eshte te shese sekretet e miqve.

Zanati i servilit eshte te sjell fitim, por ditet i ka te numeruara.
Agait i pjell edhe kau, jo vetëm lopa

Ai që bëhet i urtë si delja, e hanë ujqët

Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë

dëshirën e tij

Ai që di të vjedhë, di edhe të fshijë gjurmët

Ai që din me kuvenë, e hijeshon nejen në atë ven

Ai që don me u ba zengin, niset më së pari me vjedhë

Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga

zemra

Ai që është në fuqi bëhet se din çdo gjë.

Ai që i mbështetet pemës së madhe, gjen hijë gjithmonë

Ai që ka frikë edhe kur ka të drejtë, nuk fiton

Ai që ka, don edhe ma

Ai që me indiferencë i shikon vuajtjet e të tjerëve është sadist

Ai që kërcënohet, rralëherë hakmirret

Ai që ngutet, çdoherë vonohet

Ai që premton shumë, bën pak

Ai që s'bindet, nuk din të komandojë

Ai që nuk e don babanë dhe nënën, ai nuk e don askend

Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok, as si kolegë, as si

bashkëpunëtor e as si fqi

Ai që nuk dëgjon miskojën, se dëgjon as tupanin

Ai që s'punon si burrë, rrin e qan si grua

Ai që shpejt dashurohet, shpejt dëshprohet

Ai që shumë flet, gjë në dritë nuk çet

Ai që ta ban rrafsh, ka qef me t'dalë kodër

Ai që ta don të mirën, të flet, ai që s'ta don, vetëm të shikon

Ai që thotë "unë jam unë", ai hup gjithkun

Ai që vjedh një vezë, vjedh edhe një buall

Ajo që s'arrihet, duket më e ëmbël

Ajo që s'të pëlqen ty të ta bëjnë, mos ua bëj të tjerëve

Amerika të jep një thele dhe të merr një pelë

Ata që kërkojnë gjithnjë të kenë të drejtë, gati asnjëherë nuk kanë të

drejtë.
Bashkii bën fuqinë, ndasia ligështinë

Bëj gosti, që të provosh mikun

Bëj shyqyr të paktës, që të vijë e shumta

Bëje si ta bësh, pa e bërë mos e lësh

Bëji nder qenit, që ai të kafshojë këmbën

Bëni si them unë, mos bëni si bëj unë

Bërtiti të bijës, që të dëgjojë nusja

Bejlerët rrallë lindshin, e shpesh vdekshin

Besnik bëhu, e besë mos zin

Beu nuk i la bujkut as vend për në varr

Bie guri mbi vorbë, e mjera vorbë; bie vorba mbi gurë, po e mjera vorbë

Bie një fjalë e nxjerr një mijë të tjera

Bylbyli njihet në këngë, njeriu në punë

Bima e keqe rritet kudo

Bisha më e rreptë është kur t'i sulmohen klyshtë

Bisha tërbohet keq kur e sheh se i vjen fundi

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

avatar
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi