RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Interi ndjek Milanin

Shko poshtë

Interi ndjek Milanin

Mesazh nga altin prej Sun Mar 20, 2011 5:03 pm


Interi ka shënuar fitore tepër të vështirë por shumë të rëndësishme në
garë për Scudetton duke e mposhtur Leccen në Giuseppe Meazza me rezultat
minimal, 1-0.

Pjesa e parë ishte totalisht e kontrolluar nga Interi por mbrojtja e ngjeshur
e Lecces nuk lejoi që Nerazzurët të kalonin në epërsi në këtë pjesë.
Goran Pandev dështoi totalisht në këtë pjesë pasi ishte padyshim lojtari më i
dobët në fushë.
Pas disa rasteve të mira për shënim nga Interi pjesa e parë përfundon me
rezultat të barabërtë, 0-0.
Pjesën e dytë Interi e filloi furishëm me kontroll të plotë të lojës. Në
minutën e 52 Pandev pason deri te Pazzini i cili për mrekulli e ndal topin dhe
shënon përball portierit për 1-0.
Më pas Interi pati edhe disa raste të mira ndërsa Lecce tentonte që me
kundërsulme të bënte diqka po nuk ishte e fuqishme dhe kështu takimi përfundon
me fitoren e Interit me rezultat 1-0.
Me këtë fitore Interi mbledh plotë 60 pikë, dy më pak se Milani që është
lider, dhe tani gara për Scudetton është më e nxehtë se kurrë ndërsa si duket
derbi ndërmjet Milanit dhe Interi do të vendos titullin.
Giampaolo Pazzini 1-0 Lecce
_____________________________________________________________

_________________________________________________
Te gjithe jan te cmendur,por vetem ai qe mund ta analizoj cmendurine e tij eshte filozof
altin
altin
[ WEBMASTER ]
[ WEBMASTER ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 54
Piket Piket : 84
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 14/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : albania

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi