RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Dolce dhe Gabbana në burg?

Shko poshtë

Dolce dhe Gabbana në burg?

Mesazh nga almi prej Sun Mar 27, 2011 8:21 pm


Dizajnerët
italianë Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana mund të jenë në rrugë drejt
burgut, për shkak të shkeljes së ligjeve në fuqi.

Dolce dhe Gabbana, dizajnerët kreacionet e të cilëve rregullisht
përdoren nga yje si Madonna dhe Scarlett Johansson, mund të përballen me
gjykatën pasi janë hetuar për evazion tatimor, njofton New York Times.
Dyshja po akuzohet për mos pagesë të tatimeve për të ardhura prej 1
miliardë dollarësh. Së shpejti pritet të vendoset nëse ka dëshmi të
mjaftueshme për të nisur një proces gjyqësor dhe nëse kjo ndodh ata do
të përballen me pasoja të rënda.
Dolce dhe Gabbana ishte krijuar nga dy dizajnerët në vitin 1985 dhe
deri në vitin 2005 ata gjeneruan fitime prej 750 milionë dollarësh.

almi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 10
Piket Piket : 30
Birthday Birthday : 18/05/1986
Rregjistrimi Rregjistrimi : 22/03/2011
Mosha Mosha : 32
Vendbanimi Vendbanimi : thessaloniki

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi