RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Vjedhjet më të çuditshme nëpër hotele

Shko poshtë

Vjedhjet më të çuditshme nëpër hotele

Mesazh nga almi prej Sun Mar 27, 2011 8:42 pm


Është e zakonshme që
turistët të marrin me vete sapunët apo shampot e vogla të hoteleve ku
qëndrojnë, por disa kanë patur guximin të vjedhin shumë më tepër se kaq.


Një revistë publikoi sot listën e objekteve më të çuditshme vjedhura në
një hotel, duke shkuar deri tek lampadarët apo një dollap.

Në këtë rastin e fundit, dy persona u veshën si mirëmbajtës dhe kërkuan
të merrnin dollapin e një dhome, pasi i kishin thënë se duhet të
rregullohej. E njëjta ndodhi edhe me një piano në një hotel në SHBA, e
cila duhet të merrej për “rregullim” nga disa punonjës të tjerë.

Raste të tjera të shënuara janë ato ku pas largimit të klientëve, hoteli
nuk ka gjetur më telefonin e dhomës, por ka patur raste kur ka munguar
edhe i gjithë kondicioneri, i cili mund të transportohet pa vështirësi
në çanta të mëdha.

Midis rasteve më të shënuara është edhe ai i një hoteli në Paris, ku
klientët mundën të vidhnin një fotokopie me ngjyra që ndodhej në një
korridor. Megjithatë, vendi i parë në këtë listë iu dha një zotërie, i
cili po përpiqej të largohej me kokën e balsamosur të një derri të egër,
objekt i hollit të hotelit.

almi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 10
Piket Piket : 30
Birthday Birthday : 18/05/1986
Rregjistrimi Rregjistrimi : 22/03/2011
Mosha Mosha : 32
Vendbanimi Vendbanimi : thessaloniki

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi