RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Si ka mundesi qe rinia jone ne Shqiperi rrethohet nga nje luks i papare??

Shko poshtë

Si ka mundesi qe rinia jone ne Shqiperi rrethohet nga nje luks i papare??

Mesazh nga Leonard prej Fri Mar 11, 2011 9:21 pm

Fakti eshte qe ne Shqiperi, pothuajse gjithe te rinjte Shqiptare
qe jane akoma ne gjimnaz apo ne shkolle te larte (fakultet/universitet)
nuk jane me marredhenie pune. Madje ka shume te rinj qe jane ne lule te
moshes 22-26 vjec dhe me diplome ne xhep madje, dhe s'jane ne pune, ose
maks punojne nje pune part-time apo nje pune qe ju ofron nje rroge
shume te vogel. Atehere lind pyetja se si rrojne mes luksit tere keta
te rinj?! Me se ju merren prinderit valle qe gati te gjithe mund te ulen
2-3 here ne lokale apo pube perdite, te blejne here pas here rroba te
reja e te shtrenjta madje, te nderrohen nga 2-3 here ne dite, te jene me
celular mbas vetes duke ditur qe atje vetem nje karte telefonike e
kushton afro 10-11 Euro?! Si valle jeton rinia jone mes ketij luksi?!
Ata i ke te veshur per mrekulli, dmth nuk u mungojne veshjet e shumta,
apo nga 20-30 pale kepuce gocave, nuk u mungojne as rrobat firmatto.
Atyre s'u mungojne te shkuarit per kafe e pije alkoholike jashte, madje
as paketat e cigareve qe s'jane shume shtrenjte atje por qe nje kosto
tjeter eshte gjithsesi. Atyre nuk u mungojne as fundjavat qe kalojne
jashte qytetit apo ne plazh, apo 2-3 jave pushime ne Vere cdo vit me
shoqerine. Le pastaj qe nje pjese e madhe e rinise sone nget makina, dhe
shumica prej tyre ngasin makina te mira, te reja e luksoze biles. Nga
valle gjendet gjithe ky luks?!

Une vertet nuk e di , prandaj
edhe e kam hapur kete diskutim. Eshte teme vertet aktuale dhe do
mireprisja kendveshtrimet dhe idete tuaja.
avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 29
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi