RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Ndërrimi i gomës me këmbë (Video)

Shko poshtë

Ndërrimi i gomës me këmbë (Video)

Mesazh nga Leonard prej Thu Jun 23, 2011 10:35 am

Djali 28-vjeçar, i cili ka lindur pa krahë, arrin të bëjë me këmbë edhe punët më të vështira.

Matt Stutzman është prova e gjallë se vendosmëria mund të bëjë të kapërcesh edhe disavantazhin më të madh. Djali 28-vjeçar, i cili ka lindur pa krahë dhe ka profesionin mekanik, arrin të bëjë me këmbë edhe punët më të vështira. Jo vetëm kaq, por për të vepruar i duhet fare pak kohë. Në një video, Stutzeman arrin të ndërrojë gomën e veturës për 9 minuta. E të gjithën e bën pa asnjë ndihmë nga të tjerët, transmetojnë agjencitë.

Matt është i martuar dhe ka dy djem, ndërsa aktualisht dëshira e tij më e madhe është të kualifikohet në lojërat Paraolimpike në Londër më 2012. Ai, që nga mosha 16-vjeçare merret me shigjetari. Në korrik me pjesën tjetër të ekipit do të udhëtojë në Itali në kualifikime.https://youtu.be/F4cYcdDMl8s

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi