RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Si vishen shqiptaret?

Shko poshtë

Si vishen shqiptaret?

Mesazh nga Leonard prej Fri Mar 11, 2011 9:22 pm

Ne nje diskutim rreth kesaj teme thashe se, sot ne
bote mund te shikosh japoneze por edhe afrikane bionde, me floke te
verdha. Natyrisht imitim.Pra, eshte nje tendence njerezore per te
imituar dhe kjo ze vend sidomos ne individet pa taban, njerez te lehte,
pra koke bosh. Pikerisht kjo cilesi njerezore synohet ne industrine e
reklamave ku riperseritja bene qe ajo te zeje vend. Puna behet me e
lehte ne kete industri sidomos kur tipat jane intesivisht ne kerkim te
imitimit...
Persa i takon rinise shqiptare duhet thene se, ajo nen
shembullin dhe stimulimin e politikaneve kerkon dhe imiton anet me
negative te botes se qyteteruar.
Vrasje, vjedhje,grabitje,
korrupsion, prostitucion ka edhe ne Amerike- thone politikanet shqiptar-
per te justifikuar poshtersite e tyre. Une dua te them se, ne Amerike
ka edhe denim me vdekje ka edhe burg per kongresmena qe mund te kene
ngrene dreke qyl ne shkembim te favoreve... Po te shohesh njerzit ne
Amerike do te shohesh qe ne pergjithesi kane veshje konservatore. Ne se
del i dehur ne publik, denohesh. Sipas zonave dhe qyteteve, femijet
poshte 18 vjece nuk mund te dalin nga shtepia te pa shoqeruar me te
rritur pas ores 10 te darkes etj... Keto qe permenda une nuk ju
interesojne politikaneve shqiptar...
Veshur apo zhveshur? Kjo eshte
ceshtja. Si mund te quash veshje kur me shume se 50% e trupit eshte e
zbuluar. Ne kete kategori (te zhveshjes) futen shumica e te rejave
shqiptare. Ato vishen apo zhvishen tamam si prostituta. Ndoshta edhe
jane te tilla. Per kete na siguroi edhe Kryeministri Yne i Nderuar (
njeri nga shkaketaret e renimit dhe degjenerimit te rinise shqiptare)
kur tha me rastin e Kampionati Boteror te Futbollit qe u zhvillua ne
Gjermani se, “vajzat tona ndodhen atje si prostituta per te kenaqur
epshet e botes ne ate eveniment“.
Ne favor dhe me shembull personal
per degjenerim-shkaterimin e rinise shqiptare jane edhe OJQ-te. Spikasin
ata te “Mjaft” qe jo vetem bejne parada homoseksualizmi por edhe
orgjira ne vende publike si ne klubet ne qender te Himares.
Interesant
eshte puna e meshkujve. Ata pelqejne kepucet me maje. Gjatesia e majes
se kepuceve ndoshta percakton poziten shoqerore. Sa me te gjata majet,
aq me e larte pozita ne shoqerin shqiptare. Prej se largu kepucet e tyre
duken si anije antike druri Ilire-Liburne ose Vikinge, me majen
perpjet.
Bazuar ne faktet e mesiperme shpreh bindjen se, ne se
Hollywood-sat,Tom Kruiz dhe Anxhelina Xholi do te dalin me legena dhe
kova llamarine ne koke, te paret qe do ta imitojne ne bote do te jene te
rinjte shqiptar. Kjo do te beje qe cmimi i legenave prej llamarine te
veje ne stratosfere dhe ndonje dinak dhe i mencur bazauar dhe ne
iniciativat e Qeverise shqiptare per te thithur investime te diaspores
edhe paketa “nje euroshe”, do te investoje ne kete fushe shume
fitimprurese, ndoshta nga suksesi i madh ne kete biznes do te rezultoje
si “Bilioneri i Pare Shqiptar”. Ketu flitet per para te pastra, sepse po
te jete per para droge dhe trafiku, kete shifer (bilionin) e kane kapur
shume nga politikanet dhe qeveritaret tane.
avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 29
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi