RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

FUNDI I DASHURISE :(

Shko poshtë

FUNDI I DASHURISE :(

Mesazh nga Leonard prej Mon Jul 18, 2011 9:56 am


Ai:
U be kohe qe me mundon,
e sot me duhet te te them:
-Sot mes nesh gjithcka mbaron,
e me ketu nuk do te jem..
Vajza heshti,ne vend ngriu,
lotet me si komandonte…!
Dritherima e perpiu,
humbi ate per te cilin jetonte…!
Ai:
-Lot per mua me mos derdh,
po iki sepse te dua…!
Diku tjeter jeta me hedh,
andej ku presin per mua…!
Ajo:
-S’te kuptoj ku do te dalesh,
zemra sapo u shkermoq…!
Se te dua,te me falesh
ne endrra ishe imshoq…!
Ai:
-Te verteten s’ta them dot,
qe te dyve ne na vret…!
Eshte e kote te derdhim lot,
ti ke nje jete qe te pret…!
Ajo:
- Per ty gjithcka do te bej,
edhe ndarjen do pranoj..!
Me thuaj nrse s’me do,
te pakten kete e meritoj…!
Ne shpirt djalit i therri,
por u mbajt aq sa mundi..!
Te lutem mos me mbaj meri
rruga jona s’na con gjekundi…!
Vajza me ze nuk nxorri,
ktheu shpinen u largua…!
Nje rruge pa kthim e mori,
kjo bote nuk eshte per mua…!
Kaluan dite te erreta,
djali ne shtrat nderroi jete…!
Ne sy i ngrine lote te sinqerta,
leter vajzes,amanet….!
Me te zeza postjeri veshur
trokiti ne deren e ftohte…!
Mbi dyshemene cfelprishur,
nje e vdekur,trupngrohte….!

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


Leonard
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi