RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

HISTORI DASHURIE: BERA 1 GABIM

Shko poshtë

HISTORI DASHURIE: BERA 1 GABIM

Mesazh nga Leonard prej Mon Jul 18, 2011 9:58 ampa dashur,pa kuptuar lendova engjellin tim.
Dhimbja qe i dhurova ishte shume e rende per te,
prandaj ai engjell tani s’jeton me.
Pendimi,faji,vetmina me shoqerojne,
besnike ndaj meje jane,kurre s’me tradhetojne.
Dhe lotet qe me bien si shiu ne pranvere,
kjo dhimbje qe une kam s’do te shuhet asnje here.
Me vret shikimi i asaj nene,qe shpirtin ia thava,
kurre s’do t’ia fal vetes qe nje engjell une vrava.
Vazhdimisht era ledhaton nje leter mbi tavoline,
dhe mbi fleten e zhubrosur bie loti im…
Nis te lexoj por lotet nuk me lene:
”Te ishim te dy,kurre s’qe e thene!”
Aty ndaloj,marre fryme dhe psheretij ngadale,
dhe ne mendje kam cdo shkronje e cdo fjale.
E marr serish letren,e lexoj dhe e rilexoj,
po qe ti nuk je me,ende s’mundem ta besoj.
Me ne fund marr guximin dhe vij tek ti,
por c’te shoh,para sysh me shfaqen vec lulet dhe nje fotografi.
Edhe pse nuk je me,serish e ke freskine,
ai shikim edhe pse vec ne foto,serish e kthen magjine.
Ashtu i perhumbur,mbytem ne gjolin e loteve te mi,
se me ne fund edhe pse vone,
e kuptova qe ajo c’ka ndieje e kish emrin “DASHURI”.
I kerrusur nga dhimbja,
mbi qivur ulem ngadale.
Me ndjenjat perveluese te zemres se akullt,
te puth syckat e kalter me malle.
Pastaj ngre koken nga qielli,
qe duket i zbehte para syve te tu.
Dhe keshtu qepallat i mbyll embel,
qe kur te hap sytemte shoh qe
gjithcka kishte qene nje enderr.
Por jo,hap syte dhe jam serish aty,
ul pak koken dhe perballe te kam “ty”.
Ah engjell sikur te ishe me mua tani,
por kjo s’eshte e mundur,dhe une…
vazhdoj te flas me nje fotografi

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 29
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi