RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Besnikëria nuk është detyrë, por plotëson dashurinë

Shko poshtë

Besnikëria nuk është detyrë, por plotëson dashurinë

Mesazh nga Leonard prej Sat Aug 06, 2011 10:43 am

Na ka rënë rasti të gjithëve ne që të
shohim një grua të martuar të ketë një dashnor, pra një e pabesë me një
të pabesë. Një kohë morali kishte vlerë të dyfishtë, mashkulli
pretendonte besnikëri, por ai nuk ishte i detyruar të ishte besnik. Sot
meshkujt dhe femrat janë të barabartë. Na ka rënë rasti të gjithëve ne
që të shohim një grua të martuar të ketë një dashnor, pra një e pabesë
me një të pabesë. “Pse nuk provoni përsëri me burrin tuaj, duke u
përpjekur të doni me të vërtetë, me një erotizëm vërtetë dhe besnikëri
të vërtetë? Shumë besojnë se ndjenja të tilla si ekskluziviteti,
besnikëria dhe xhelozia i përkasin të kaluarës, paraqesin një dobësi në
botën moderne, dhe duhet të bëhet pa to.

Pra, edhe në qoftë se dashuroni dhe rishtazi e dashuruar, çdo herë
mund të keni marrëdhënie seksuale me një tjetër dhe asgjë nuk ndodh,
dashuria juaj, marrëdhënia juaj nuk ndryshon. Por nuk është e vërtetë.
Kur nuk ekziston dashuria mund të bëni çfarë të doni, por nëse ju jeni e
dashuruar duhet të jeni të kujdesshëm, sepse dashuria është si një
vepër arti, si një simfoni, në të cilin ju nuk mund të vendosni të
tjera melodi, sepse mund ta deformoni dhe shkatërroni atë.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 29
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi