RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Veri..Jug? Diferenca?

Shko poshtë

Veri..Jug? Diferenca?

Mesazh nga Leonard prej Fri Mar 11, 2011 9:35 pm

Vej re shpesh here, (pavaresishte nga shakate qesharake) qe krijohen
diferenca sostancjale mbi veriut e jugut; ky paragjykim lind nga vet ne.
Te shkosh ne Durres degjon: "Jo po erdhi maloku prej maleve te tij dhe
na sjelli lopen ne qytet", "Veriu eshte i prapambetur si nga ekonomia si
nga mentaliteti", "Lere aman se fshatar prej laberie mo". Konsideroj
kete teme si teme me vlere, pikerishte nga fakti shume qe ky mentalitet
eshte shume prezent ne shqiperi dhe kudo. Eshte normale te klasifikohen
personat nga perardhja e tyre? Eshte e vertet veriu ne historine dhe
aktualitetin Shqiptar, si nga ana ekonomike dhe nga ajo kulturale ka
qene dhe eshte pak "i prapambetur" apo thjeshte nje mentalitet pa baza?

Bisedim te kendshem!
avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi