RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Mami shiko !- thërret Ana 7 vjeçare .

Shko poshtë

Mami shiko !- thërret Ana 7 vjeçare .

Mesazh nga Leonard prej Fri Aug 26, 2011 1:30 pm


Po , po ! - përgjigjet e ëma nervoze ndërsa mendonte punët që e pritnin në shtëpi .
Më vonë duhej përgatitur darka , duhej parë televizor , duhej bërë një banjë e ngrohtë , disa telefonata dhe së fundmi në shtrat .
Hajde Ana vajti ora për të flejtur .Vajza vjen shpejt dhe nëna e lodhur i jep një të
puthur dhe e mbulon .
Mami harrova të të jap diçka !
Do të ma japësh në mëngjes - i thotë e ëma , por , vajza ul sytë e mërzitur .
Në mëngjes ti nuk do të kesh kohë mami ...
Do ta gjej mos u mërzit shpirt .Pasi i uron natën e mirë vajzës, mbyll derën por, nuk arrinte të hiqte nga mendja sytë e pikëlluar të vajzës .
Kthehet pas 10 minutash përsëri në dhomë duke mos bërë zhurmë
.Pa në duart e vajzës një letër që ajo e mbante të shtrënguar fort .
Ia hoqi me kujdes dhe pa se letra që mbante vajza ishte e grisur në copa .
I bashkoi të gjitha dhe formoi një zemër të kuqe .Aty vajza kishte shkruar :
Pse e dua shumë mamin tim.Edhe pse punon shumë dhe ke 100 gjëra për të bërë ti gjen kohën për të luajtur me mua. Të dua shumë mami sepse unë jam pjesa më e rëndësishme e çdo dite për ty .
Këto fjalë e goditën thellë në zemër .
Del nga dhoma dhe kthehet pas 10 minutash duke mbajtur në duar dy tasa me çokollatë dhe dy feta kek .
Zgjon duke përkëdhelur me ëmbëlsi vajzën .
Cfarë ka ndodhur ? - pyet vajza e çuditur nga kjo vizitë e pazakontë .
Është për ty sepse ti je pjesa më e rëndësishme e ditës time !
Vajza buzëqeshi , piu pak çokollatë dhe flejti përsëri.

Kush është pjesa më e rëndësishme e ditës tënde ? :))))

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 29
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi