RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Dashuria e nenes per te birin...

Shko poshtë

Dashuria e nenes per te birin...

Mesazh nga Leonard prej Fri Aug 26, 2011 1:47 pm


Në një ditë të nxehtë vere në jug të Floridës , një fëmijë vendosi të lahej në një lagunë, afër shtëpisë së tij .
Ai doli nga porta e pasme e shtëpisë dhe i lumtur u hodh në ujë duke notuar .
E ëma e kontrollonte nga shtëpia nëpërmjet xhamit të dritares , por papritur ajo pa me tmerr ...
Menjëherë vrapoi jashtë ,drejt të birit duke thërritur dhe ulëritur me të madhe .Djali dëgjoi ulërimën e nënës dhe notoi drejt saj, por ishte tepër vonë .Ajo e kapi fëmijën prej krahësh , pikërisht në atë moment kur krokodili e kapi me dhëmbë nga këmbët .Gruaja e vendosur tërhiqte djalin me gjithë fuqinë e zemrës së saj .Krokodili ishte shumë më i fortë,por nëna ishte shumë e vendosur dhe dashuria e saj nuk do ta braktiste djalin...
Një burrë që kishte dëgjuar ulërimat , nxitoi drejt vendit me armë në dorë dhe e vrau krokodilin .
Fëmija shpëtoi mrekullisht ,edhe pse me plagë të rënda ai mundi të ecte përsëri .
Kur djali doli nga trauma ,një gazetar e pyeti : A mund të mi tregosh shenjat që ke në këmbë ?
Djali ngriti çarçafët dhe ia tregoi .Më pas me krenari të madhe ngre mëngët dhe i thotë gazetarit :Por ato që dua të tregoj janë këto !
Ishin shenjat e thonjve të nënës së tij kur e kishte tërhequr fort .
I kam sepse mami nuk më lëshoi por më shpëtoi jetën

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 29
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi