RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Akrepat e ores levizin ngadal (KLIKO QE TA LEXOSH )

Shko poshtë

Akrepat e ores levizin ngadal (KLIKO QE TA LEXOSH )

Mesazh nga Leonard prej Sat Aug 27, 2011 2:45 pm


Akrepat e ores levizin ngadal per ta ber castin me enderrues
kjo zemer po pret qe te vish ti sepse per te je shpirt pervelues
ne qiell shikoj nje yll ndricues mos vall ndrricon aq shum per ty
ti i jep kuptim endrres time me shum se nje yll me te bukrit sy
me fal per fjalen qe thash sepse nuk e dija se cfar po folja
kam aq shum mall per ty saqe te gjith boten do pushtoja
me fal o shpirt kur te thash ate fjal pa kuptim
sepse un te dua dhe ti me don a e kupton se po cuan ky shpirti im?
me syt e tu shoh nje te ardhme une nje baba dhe ti nje nene
te rrisim te lumtur femijet tane ashtu sic e ndrricon nje rrug nje hene
te them te dua me forcen e zemres edhe pse ka plag ajo prej mallit
te dashuroj me shpirt me forcen e drites me gjith kuptimin e ktij djalit
kur te them te dua dua te vdes dhe te vi ne enderr te tkendoj
te te sodis pa te lenduar dhe neper endrra te dashuroj
do vi nje koh kur te jemi plakur dhe per ne tbucas jehona
me duar te rrudhosora me shum shpirt te rrisim ne nipcet tona
do kujtojm bashk cdo cast te bukur ato shkall plot melodi
qe kur te puthja dhe ti me puthje formonin fjalen DASHURI
mezi po e pres at cast kulmoz kur ne krahet e mi te jesh ti perseri
qe tme thuash ti te dua qe un te du me shum se cme do ti
nje dit kur tme dridhen duart dhe lotet tme ken lagur
do jet trupi im qe tpret ty dhe te tthot qe jam plakur
djali jon do jet rritur dhe do ndihet krenar per ne te dy
te tshohi ty me sy tperlotur duke ti fshir te bukrit sy
nje premtim qe tdhash dikur qe i joti pergjithmon un do te jem
i fundit sic te kam then do te jap gjithcka te kem
te kam dhen gjith ket zemer ta kam fal gjith ket shpirt
ne gjen qe ndodhet ktu mes nesh ajo ti fali me shum drit
unaz prej ari do te kem unaz prej ari do te kesh
te kam dashur dhe te dua ne zemren time gjithmon do jesh.. 7654321

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


Leonard
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi