RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Drenusha Latifi i rikthehet “Këngës Magjike”

Shko poshtë

Drenusha Latifi i rikthehet “Këngës Magjike”

Mesazh nga Leonard prej Sun Aug 28, 2011 9:51 am


Ka kohë të gjatë që këngëtarja Drenusha Latifi nuk është dukur në ndonjë festival, kjo për faktin se pjesa dërmuese e tyre sipas saj nuk janë meritorë, pasi në to nuk vlerësohen këngëtarët e mirë.

Ajo tani ka vendosur të jetë pjesë e festivalit “Kënga Magjike” e që sipas saj është festivali më cilësor deri më tani. “Është hera e dytë që marrë pjesë në këtë festival, por ka kaluar kohë e gjatë që kur kam vendosur të mos jem pjesë e tyre.

Tani pas një kohe të gjatë u riktheva përsëri po me të njëjtin festival, për shkak se vetëm ky më duket më i mirë dhe më i vlerësueshmi se sa të tjerët. Në pjesën dërmuese të festivaleve mbretëron njohja dhe blerja e çmimeve dhe kështu që nuk ia vlen të marrësh pjesë.

Ndërsa për mua ‘Kënga Magjike’ vazhdon të mbetet festivali më prestigjioz”, ka thënë ajo për “Zëri”. Në këtë festival Drenusha do të paraqitet me një këngë të re, të cilën nuk e ka emëruar ende.

Tekstin e këngës është duke punuar Big Basta, ndërsa kompozimin dhe orkestrimin e realizon Florent Boshnjaku. Sipas Drenushës pjesëmarrja në këtë festival është mjaftë domethënës, sepse përveç performancës arrin ta promovojë edhe një projekt të ri muzikor.

“Të them të drejtën nuk po hyj në festival për të rrëmbyer ndonjë çmim, por vetëm për t’i përmbushur kërkesat e adhuruesve të mi dhe për ta promovuar edhe një projekt të ri. Uroj që çdo gjë të shkojë në suaza të normales”, shton ajo.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 29
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi