RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Pasqyra!!!!

Shko poshtë

Pasqyra!!!!

Mesazh nga Leonard prej Sat Sep 17, 2011 10:51 am
vitin 1999 nje vajzë 13-vjeqare me emrin Hënë u dergu ne psikiatri per
shkak se familjaret kishin verejtur nje anomali tek ajo e cila thoshte
se ishte shum e shemtuar dhe e keqe dhe kete e kishte pare ne pasqyre ne
dhomen e saj dhe thoshte se e urrente ate pasqyre. Hiram Davies
psikologu i saj kishte konstatuar se ajo tashme ishte çmendur dhe se
duhej shtruar ne spital dhe kishte nje ngulim per ta zbuluar kete mister
se pse hëna i urrente pasqyrat. Ajo thoshte se nuk jam e marre e as e
çmendur por se diçka nuk eshte ne rregull me ate pasqyre dhe se kishte
para gjera jashtenormales ne të. Dr.Davies kishte vendosur ta hipnotizoj
Hënën e vogel dhe kishte marre edhe ditarin e saj per ta kthyer pas ne
kohe. Ai kishte filluar tashme seancen e tij te hipnotizimit dhe kishte
filluar ta pyeste duke i thene:Hëna çfare po beje te premten ne oren
02:00, Hëna krejtesisht e hipnotizuar i tha, isha duke fjetur gjersa
dikush nga pasqyra me thirri... Dr.Davies i çuditur e pyet se kush
ishte, Hëna ia ktheu, nuk e di, u ngrita nga shtrati te shikoja dhe ne
te ishte nje grua e tmerrshme me sy me maje dhe te kuq ishte shume
frikesuese... Dr.Davies dhe per këtë ju urreni pasqyrat apo jo, Hëna jo
unë nuk i urrej te gjitha pasqyrat vetem ate me shiritin e zi qe
gjendet ne dhomen time... Dr.Davies pse me shirit te zi, Hëna s'di, ajo
ka nje shiriti te zi dhe ajo gruaja e frikshme qe pashe ate nate me tha
se mban zi per te zonjen e vdekur qe ishte shume e bukur dhe se nuk do
ta lejonte qe dikush me e bukur se zonja e vet te shikohej ne ate
pasqyre dhe me tha qe jam shum e shemtuar dhe e keqe... Dr.Davies i tha
po sikur te ta sjelle une ate pasqyre, Hëna ne rregull por perseri ajo
pasqyre sdo me pranoj.... Dr.Davies i hutuar te nesermen shkoi ne
shtepine e vajzes e iu afrua asaj pasqyre e shikoi me kujdes por nuk
verejti asgje te dyshimt e mori me vete ne spital. Te nesermen, ai
hipnotizoi perseri Hënën dhe ia vendosi pasqyren perpara, ai i shikonte
te dyja duke mos verejtur asgje, pas disa miutash ai pas se fytyra e
vajzes u shperfytyrua, Dr.Davies i shokuar merre me shpejtesi dhe thyen
ate pasqyre pertoke, ai e largon Hënën nga spitali psikiatrik duke iu
sugjeruar familjareve te saj ta nderrojne shtepine dhe se Hëna nuk
kishte qene asnjehere e çmendur. Familjaret e Hënes nderruan shtepine
dhe Hëna kurre më nuk pati probleme me pasqyrat. Kjo histori eshte e
perkthyer jo e trilluar.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


Leonard
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi