RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Sinjalet e mungesës së seksit

Shko poshtë

Sinjalet e mungesës së seksit

Mesazh nga Leonard prej Mon Sep 19, 2011 7:51 am
Sinjalet të cilat mund t’i vëreni për shkak të mungesës së
seksit, janë nervoza, tensioni, migrena, stresi, mungesa e apetitit,
mungesa e gjumit, ndjenjat kontradiktore për persona të caktuar, si dhe
fantazitë e shpeshta seksuale që paraqiten natën.
Mungesa e
jetës seksuale shkakton shumë reaksione, ndërsa në rastet ekstreme mund
të sjellë deri te gjendjet shumë të rënda- skuqje, irritim, zemërim dhe
të ngjashme. Personat e tillë mund të fillojnë t’i lëndojnë njerëzit
afër tyre, duke qenë se nuk kanë arritur t’i lexojnë shenjat trupore.

Kur të arrini që në tërësi të jeni në gjendje që t’i njihni shenjat e
trupit tuaj që ju flasin se keni nevojë për seks, do ta keni shumë më
të lehtë që t’i kuptoni edhe periudhat kur lajmërohen këto simptoma të
pakëndshme. Nëse e arrini këtë, atëherë do të mund t’i ndaloni ato.
Intervalet dallojnë te personat e ndryshëm, por varen edhe nga faktorë
të caktuar, siç është mosha, gjinia, mënyra e jetës, gjendja psikike,
shtatzënia, menopauza e të ngjashme.

Mbi të gjitha, mundohuni të gjeni kohë dhe ta analizoni veten,
nevojat dhe dëshirat tuaja. Në këtë mënyrë do ta kuptoni se çfarë duhet
të bëni për t’u kthyer “në rrugën e duhur”.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 29
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi