RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Universitetet, MASH: Maturantët që s`janë regjistruar humbasin studimet

Shko poshtë

Universitetet, MASH: Maturantët që s`janë regjistruar humbasin studimet

Mesazh nga Leonard prej Mon Sep 19, 2011 8:37 am


Ministria
e Arsimit paralajmëroi maturantët fitues në fazën e parë se nëse nuk
regjistrohen deri më 18 shtator, do të humbasin këtë të drejtë
përgjithnjë.

“Kandidatët që nuk kryejnë regjistrimin paraprak, humbasin të drejtën
për të vazhduar studimet e larta, në programin në të cilin janë shpallur
fitues, në fazat paraprake, si dhe të drejtën për t’u zhvendosur në një
preferencë më të lartë, sipas preferencave që kanë kërkuar në
formularin A2.
Nesër në darkë në orën 18:00, universitetet mbyllin listat, i hedhin të
gjitha në Exel dhe ditën e pasnesërme i sjellin në ministri. Kështu që
ne të hënën në mëngjes do të dimë se sa janë regjistruar”, është
shprehur Roland Zhapaj, shef i sektorit të arsimit të lartë.
Specialistët e arsimit të lartë kanë kërkuar që në të gjitha universitete publike të punohet edhe ditën e diel deri në orën 18.
Këtë vit këshilli i ministrave ka vendosur që të rrisë me 9% numrin e kutotave totale, të maturantëve fitues

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi