RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Dita e lindjes

Shko poshtë

Dita e lindjes

Mesazh nga Leonard prej Tue Sep 20, 2011 8:57 amE HENE

Kush ka lindur diten e hene, diten e Henes , pikerisht
per shkak te influkseve te saj eshte pasional, i perkedhelshem, dhe
vecanerisht i hapur ndaj kuriozitetit dhe mundesive per njohje te reja.

Te lindurit ne kete dite shpesh kane ndryshime humori te papritura dhe te vazhdueshme.

Te
mbushur me energji, me shume deshire per gjithcka, mund ta humbasin
entuziazmin e tyre papritur, per ta rigjetur ate pas disa kohesh.

E MARTE

Kush
ka lindur te marten ndodhet nen influksin e Marsit, zotit te Luftes.
Nder te lindurit e kesaj dite mund te gjenden shume doktore, burra te
shkences, dmth njerez qe e kane bere betejen e tyre ne te mire te
njerezimit dhe progresit.

Jane njerez te rezervuar, por edhe te
gatshem te japin gjithcka kane, zakonisht jane te ekuilibruar, te
kujdesshem dhe jo impulsive, por ndonjehere mund te tregohen te ashper.

Kane
veshtiresi te medha ne kapercimin e nje lidhjeje sentimentale ne rast
se ka perfunduar, sidomos nese marredhenies i ka dhene fund partneri.

E MERKURE

Kush
ka lindur diten e merkure gjendet nen influksin e Merkurit, mesazherit
te zotave qe do i dhuroje aftesi shume te mira mendore, me nje aftesi te
cuditshme per te pasur intuite brilante dhe per te arritur me te nje
sukses te madh.

Jane pelqyes te lojes, te lindurit diten e
merkure, shpesh te shperqendruar dhe pak oportuniste, tregojne interes
jo shume per cmimin qe mund te fitojne, por me shume per sensin e sfides
qe ben ata te vihen ne prove kunder nje kundershtari me vlera.

E ENJTE

Kush
ka lindur te enjten ndodhet nen influkset e Jupiterit, planetit me te
madh te sistemit diellor, qe i dedikohet babait te te gjithe zotave.

Gjithmone
te sjellshem, te interesuar per gjithcka qe i rrethon, nuk terhiqen kur
dikush ka nevoje per ta. Ata perballen me kurajo me cdo veshtiresi,
zakonisht me nje qendrim pozitiv.

Te lindurit ne diten e enjte e
pelqejne shume sportin dhe pelqejne shume te kalojne kohe me miqte e
tyre me te dashur. Kane nje doze te madhe fati dhe shpesh arrijne
rezultate te paparashikuara.

E PREMTE

Kush ka lindur diten
e premte gjendet nen influksin e Venusit, perendeshes se bukurise dhe
joshjes qe i jep aftesi artistike dhe kreative te jashtezakonshme dhe jo
rastesisht nder te lindurit e kesaj dite mund te gjenden shume
kompozitore dhe poete te famshem.

Te lindurit ne kete shenje
shpesh shprehin interesin e tyre per shkenca si astronomia dhe
astrologjia, por edhe per gjithcka qe eshte shpirterore, mistike, apo
okulte.

E SHTUNE

Kush ka lindur diten e shtune gjendet nen
influksin e Saturnit, qe i jep nje vendosmeri qe e shtyn shpesh te
arrije suksese te dukshme.

Jo rastesisht nder te lindurit e kesaj
dite do te gjenden shume lidera, njerez qe kane qene ne role te
ndryshme, por gjithmone ne komande.

Megjithate ky investim i madh ne sferen profesionale ben qe sfera personale te leje per te deshiruar.

E DIEL

Kush ka lindur diten e diel ndodhet nen influksin e Diellit qe i jep ekuiliber, zemergjeresi, dhe paqe te brendshme.

Altruizmi
i spikatur qe dallon te lindurit ne kete dite dhe sinqeriteti i tyre i
thelle, i ben qe te kene marredhenie ndryshe nga te tjeret me ata qe i
rrethojne.

Ata mund te gjenden neper poste politike per shkak te besueshmerise qe krijojne tek njerezit.

Te
shtyre nga nje kuriozitet i madh, i jepen me kenaqesi studimit te
historis dhe ne fakt nder te lindurit ne kete dite mund te gjenden
arkeologe te famshem.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi