RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Adelina këngë Lorik Canës?

Shko poshtë

Adelina këngë Lorik Canës?

Mesazh nga Leonard prej Sun Sep 25, 2011 1:17 pm


Adelina Tahiri raportohet se këngën e fundit, me të cilën merr
pjesë në festivalin “Kënga Magjike”, ia ka kushtuar ish-të dashurit të
saj të përfolur, Lorik Canës.
Siç shkruan Panorama, fabula e
këngës përshkruan një lidhje e cila nuk mund të finalizohet edhe pse
është bërë gjithçka për të. Po sipas kësaj gazete, kënga titullohet “Ti
mos u kthe…” dhe është e frymëzuar nga lidhja e dashurisë së këngëtares
me futbollistin e njohur Lorik Cana.

Pasi përfundoi gjithçka mes tyre, thuhet se Loriku i ka kërkuar asaj
të vazhdojnë shoqërinë vetëm si shokë, por këngëtarja nuk e ka pranuar
këtë, madje nga tekstshkruesi ka kërkuar që të gjithë historinë ta
përshkruajë ashtu siç ka ndodhur, në vargjet e këngës.

“Ti ndjenjën time e shkele, si të ish një lule në tokë, një ish për
mua ngele, nuk mund të bëhesh kurrë një shok”, shkruhet në disa nga
vargjet e baladës së Adelina Tahirit.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi