RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Vajza e mistershme, dhe 3 vrasjet e pabesueshme ne Kine.

Shko poshtë

Vajza e mistershme, dhe 3 vrasjet e pabesueshme ne Kine.

Mesazh nga Leonard prej Fri Mar 30, 2012 7:49 pmKjo
ngjarje daten ne daten 25.4.1924Suan cen tui nje djale nga Kina del per
nje shetitje ne naten e 25 prillit te vitit 1924.Ai nuk e dinte qe kjo
do ishte nata e fundit per te.Suan teksa po ecte rruges ve re nje vajze
qe rrinte e vetmuar ne nje rrugice te Pekinit djali i afrohet dhe i
thote, MUNDEM TE TE NDIHMOJ, vajza ja kthen: kerkoj dashurine time te
humbur. Djali e sheh qe vajza nuk eshte ne gjendje te mire mendore dhe
largohet, por vajza e ndjek duke i thene se gjaku yt eshte i imi,
djaloshi largohet me vrap nga ajo vajze dhe shkon menjehere ne shtepine e
tij, si cdo nate ai shkruan ne ditarin e tij cdo gje qe i ndodhte..Te
nesermen djali zgjohet dhe si zakonisht niset per ne pune, por rruges e
torturonin idete se kush ishte ajo vajze e mistershme.Kur shkon ne pune
djali sheh nje fenomen te cuditshem ne zyren e tij, nje leter e shkruar
me gjak, "GJAKU YT ESHTE I IMI" djali tmerrohet nga keto qe po i
ndodhin, por nuk tregon gje sepse mendon se do e quajne te cmendur.Te
nesermen ai gjendet i vdekur ne apartamenin e tij, i vrare ne menyren me
c'njerzore qe ishte e mundur.Ne trupin e tij nuk ndodhej asnje pike
gjak.Ate nate ne Kine jane vrare 3 djem me te njejtin emer, me te
njejten ditelindje,ne te njejten menyre, dhe ne te njejten ore ekzakt,
por vetem ne shtepine e ketij djalit u gjet e shkruar ne ditar e gjithe
historia..KUSH I VRAU 3 DJEMTE ME EMRIN SUAN???KUSH ISHTE AJO VAJZE??DHE
SI ARRITI TE NDODHEJ NE 3 VENDE NE TE NJEJTEN KOHE?? Shume pyetje qe
dhe sot e kesaj dite mbeten nje MISTER...Nje legjende tregon qe nje
vajze me emrin Suana, dashnorja e nje "kostali" (rang i larte shoqeror
ne kine para 500 vjetes) dhe e vrare barbarisht nga padroni i asaj naten
e 25.4.1424 betohej se do te kthehej mbas 500 vjetesh dhe do te merte
gjakun qe i ishte derdhur pa te drejte...... 3 djemte e vdekur mendohet
te jene pjese e familjes te atij "kostali" kinez.EMRAT, DITLENDJET,DHE
HISTORIA E NDODHUR ESHTE AKOMA MISTER PER DITET E SOTME.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


Leonard
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi