RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Barsaleta.................

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Barsaleta.................

Mesazh nga Leonard prej Sat Mar 12, 2011 3:46 am

First topic message reminder :

Patentë shoferi


Zezaku e gjen një patentë shofer në emër të Leonardo di Caprios dhe vendosë ta mbajë.
Pas
një kohe, e ndalë policia për tejkalim shpejtësie dhe pasi nuk kishte
patentë shofer të vetin, vendosi t’ia tregonte policisë atë që e kishte
gjetur..
Polici e shikon patentën, e shikon shoferin dhe prapë
patentën dhe diçka nuk e ka të qartë, kështu që e thërret shefin në
stacion: “Shef, me të pyet diçka, a u mbyt apo u djeg ‘Titaniku’?”


70 gjëra


Shtatëdhjetë gjëra që gruaja duhet t’i dijë mirë:
a)Të gatuajë
b) 69 :P :P
Leonard
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:01 am

Binte shi i madh jashte,ndersa nje polic kishte marre per detyre t'a
ruante nje dyqan. Shitsja ndiente keqardhje pse ai lagej,hapi dritaren
dhe i tha: O shoku polic,hec mor brenda ne dyqan se po bie shi.
Polici:shume flm por edhe jashte eshte ka bjen.

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:01 am

Kulleri

Shkon nje Kuller ne nje fshat dhe i afrohet nje lope ,kur
ajo ja hini shkelum, kulleri s'largohet po veq kqyr. Pastaj vie nje
fshatar edhe po i thot largohu se ta hin apet.
Kulleri i pergjigjet ,, po veq s'ka te drejt a

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:01 am

MARTESA

E pyet nxënësi mësuesen:
- pse kur martohet nusja veshet me të bardha?
- Sepse për të është ditë gëzimi - ju përgjigj mësuesja
- Aha, tani e kuptova pse dhëndri veshet me të zeza -tha nxënësi

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:02 am

Martesa

-"E dashur, dua te martohem me ty" - e propozon djali vajzen.
-"Mire i dashur por eshte ketu nje problem. Veshtire se do te pajtohet babai im!" -pergjigjet ajo.
-"Pse?" -pyet ai
-"Ngase ai eshte shahist" -pergjigjet ajo.
-"Ani, qka ka lidhje kjo me martesen tone?" - pyet djali i habitur.
-"Po ai kurr nuk e jep mbretereshen per kali" -ia kthene vajza

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:03 am

ne 1 shpi, jetonin burr e gru, burri gjate dites ishte ne pune , e ndesa
gruasa, vetem ne shpi. ky burri tashi per ti be qefin grus, i blen 1
papagall, qe te kaloj kohen me te.
Kalun ca dit, dhe 1 dit i thot
gruja-burrit, ore burro, ky papagalli ka fol llafe turpi, e mka shajt, e
burri i thot qe tmos mezitet se do i foli ai....
e nejse, mas 2 ditesh , kur vje buuri nga puna, gjen grun duke qajt,
ca ke mi gru????? mka than papagalli qe do te pi ,,,,
burri
i nevrikos, merr papagallin , ene e fut ne frigorifer ne ngrirje, , , ,
kalun ca or te mira, , ,....phu mi gru, kena harru papagallin ne
ngrirje,,,,,shkon me vrap burri , hap frigoriferin, dhe shef papagallin
qe ishte be uje ne djers.......ca ke kshu mer papagall,
phu ia pifsha nanen, kam 2 ore qe po munohem me ia hap komt ksaj pules , e spo ja hap dot, ta haj dreqi

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:03 am

nuk eshte barsalete por e vertete,durres vere 2005.perpara meje te
shazlloni ngjitur ishin dy motra nga tirana shtrire si kapadai a thua
sikur ishin vajzat e presidentit topi mmmhh une nuk jamparagjykues por
nuk po i duroja me me ate fodullek dhe ironi qe i karakterizonte,ishin
duke plotesuar fjalekryqin nen hijen e cadres,s'durova me u ngrita ju
afrova dhe i thashe,me falni motra 16 vertikalisht u thashe ca te ben
ariu me te zene ne mes te pyllit??? ..ato u futen ne mendime dhe une
mora rrugen per ne det te freskohem,mbarova se lari dhe ju afrova mbas
10 min,qe tu jepja pergjigjen,ato me thane qe te ben ate punen,hehehe jo
mi motra u thashe sa banale qe jeni,me te kap ariu ne mes te pyllit
thjesht te rreh nga mbrapa auauauaua,mami i vajzave qe ndodhej aty gati
sa nuk telefonoi 19 polizine e shtetit kalecja dreqit hihihihi

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:04 am

NJI DJALE INJORANT E PA SHKOLLE, SHKON NE AMERIKE E MEQE ISHTE SHUM I
MADH E MARRIN ME BA BOKS. NE RING I QELLON ME U NDESH ME NJI GAZEP
NJERIUT, 2 METRA E FIRIFJU QE FILLON ME E RRA kyt DJALIN injorant E TA
BAN PER SPITAL. PO KY, MEQE NUK KUPTOTE LOJEN E I BAM NERVOZ NE KULM,
HEK KPUCENE FILLON ME TA RRAH ME TA SA MUNDET. ALBITRI KUR SHEH SKENEN,
FILLON ME THAN "FOUL, FOUL, FOUL" PO KY DJALI IA KTHEN: "PO CFARE TE
FALUNIT, VET AI NISI I PARI"

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:04 am

Arma

Roni 9 vjecar u kthye ne shtepi me hunde te pergjakur, me
nje sy te nxire dhe me rroba te grisura. Ishte e qarte se ai ishte zene
me dike, dhe kishte humbur. Ndersa babai po e mjekonte e pyeti se
c'kishte ndodhur.

- Eh babi tha ai, ftova lanin ne duel, dhe i lashe atij qe te zgjidhte arme.

- Po ai?

- Ai zgjodhi si arme motren e tij......

Burri

- Im shoq s'me kupton me.

- Ç'fare do ndonje grua tjeter?!

- Jo, jo eshte shurdhuar.

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:05 am

jon kon dy pleqe shum te pasur
edhe nje nate i hin 3 hajna ne shpi per me ja vjedh pasurine
kur bojn me i myt te dy per mos em lan deshmitar
njoni
hajn ja bon plakes qysh e ki emrin plaka i thot sherife hajni thot jo
kta spe mysim se edhe nana jem e ka emrin sherife e pom dhimet
kur e pytin plakin e ti qysh e ki emrin plaki ja kthen agim e kom emrin po sherife um thirrin(demek per mos me myt edhe kto)

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:05 am

2 Bjondinat

jan takuar 2 Bjondina por dyjat e kan pat njetin
problem ju kan hup burat njna e pyet tjetrin si duket buri jot ndoshta e
shoh dikundi kjo i kthet me mjeker i plak i keq po skam cfar ti boj i
kthehet i joti? nje i ri i nalt me vanth shum frar eshte ajo qe e ka
burin e plak i kthet LENE AT TEMIN E KERKOJM TENDIN....

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:05 am

helmi

Burri dhe gruja
Nje burre kur po jepte shpirt kerkon gruan dhe i thot:
Grua,
me fal se une te kam genyer. Gjithe ato net qe te thoja jam ne pune
deri vone isha me femra te tjera.Dhe jo me nje po me dhjete. Me fal se
te kam tradhtuar. Gruja e qete i thote: Po e dija une, prandaj te dhash
helmin.

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:05 am

nusja e re

Nusja e re ishte tejet kureshtare se qka do t'i ndodh
naten e pare te marteses. Mirepo, u zhgenjye kur nuk ndodhi asgje. Edhe
naten e dyte, poashtu. Naten e trete i drejtohet dhenderrit:
-"I dashur, nese edhe sonte nuk ben asgje, do te dal ne rruge dhe do ta gjej per vete nje mashkull te vertete!"
-"Oh, e dashur, ma sjell edhe mua nje! - ia kthen me plot gezim ai.

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:06 am

Beni para se të shkojë në shkollë i thotë të jëmës se i dhemb barku. E
jëma: "Nuk ke ngrënë bukën, e ke barkun bosh ndaj të dhemb, po të ishte
plot nuk do të të dhembte. Në shkollë mësuesi mxënësve "Fëmijë më dhemb
koka, mos bëni zhurmë ju lutem." Beni ngrihet në këmbë "Mësues, e keni
kokën bosh prandaj, po të ishte plot nuk do të të dhimbte"

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:07 am

ishte i dite majmuni ne pemen e vet duke e dredhur nje teke, dhe nderkoh
kalon zhapiku dhe majmuni i thot: o zhapik hajde te pim hashash bashk,
zhapiku: jo jo: majmuni hajde re se kom ngel vetem se asnjeri nuk pi me
mua, e mir thot zhapiku. E nejse mo masi pin thot zhapiku ore me pihet
uij, Majmuni ik tek ai lumi atje dhe pi, shkon zhapiku dhe kur afrohet
me pi uj i del krokodili para dhe i thot, ca ke mer zhapik qe qenke bo
kshu. Ja tregon historin zhapiku, dhe krokodili thot ku eshte majmuni se
do ta raf, Zhapiku: ja atje te pema vet eshte. Shkon krokodili dhe i
thot o majmun sa dru qenke mer burr,, kthehet majmuni dhe () e thot SA UIJ PASKE PI MER ZHAPIK

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:07 am

Ishte nje familje qe kishte nje papagall qe shante, papagali rinte
gjithmon ne ballkon dhe sa here kalonte HASANI "komshiu" i thoshte
Hasano Nonen, 1 dit 2, 3, dhe hasani s'po duronte dot me dhe ju thot te
zoterve te papagallit ore kshu kshu puna.. Ato e rahin dhe papagalli
rinte urt... pas ca ditesh kalo prap hasani dhe i thot papagalli, Hasano
he Hashan Hasan e di vet ti Hasano

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:07 am

Beni kthehet nga shkolla me hundën të gjakosur, e jëma fillon të
bërtasë...Bobo..ctë ndodhi, ndonjë aksident? – Jo ..e ka fajin
magjistari. – Cili magjistar - Erdhi ne shkollë për shfaqja. Më mori në
skenë dhe me nxorri 100 lekshe nga hundët. – A maskarai... – Jo jo në
fakt ai nuk bëri gjë, fajin e kanë shokët e klasës..pasi iku magjistari
filluan të kërkojnëe a ka para të tjera ne hundë...

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:07 am

GRUJA E PA KENAQUR

nje familje gruja,burri dhe i biri,po hanin
dreke.Por i biri ciq jan te rinjte e sodit nuk po hante shume,dhe keshtu
i ati i thote ha te paste baba se te rritet rrushi, i thot nje her,i
thot dy her,heren e trete ja pret gruja, ha per vete more burr
kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:07 am

Dita e keqe
Nje burr duke pir ne nje pup,kishte ven nje got me birr
dhe po e shikonte nje gjysem ore,aty afer vjen nje burr dhe ja mer goten
e pin birren,ky burri fillon duke qar,po he mo i thot ai me fal se
desha me ba lojra se po te blej nje tjeter,jo mo i thot ky nuk esht kjo
po sot ka qen nje dit tersi per mu,po he i thot ky pse,po sot shkova von
ne pun dhe me pushuan nga puna,shkova me mar makinen ma kishin
vjell,policia tha skemi cfar bejm,mora nje taxi por kur pash qe nuk
kisha partafolin me vete, mu desh me shku shpi me mar leket,kur hyra
mrena cte shof gruaja ne shtrat me pastrusin e oborrit,erdha ktu mora
nje birr i holla helm desha me pi,kur erdhe ti e ma pive,nje dit tersi e
shikon.

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:08 am

Nje plak (burr) i kishte vdek e shoqja ky kishte 3 djem dhe ne nje fatkeqesi tjeter i vdes dhe djali i vogel...
plaku
aq i bezdis'shem sa ishte as djemt se mernin persiper ta mbanin per
shptepit e veta sa ne vend te qanin te vellin qanin se kush do merte
plakun dhe e mori i dyti sic i bie radha vdes dhe i dyti dhe i ngelet
djalit te madh i madhi peson aksident vdes edhe ky plaku 1 dit pas
varrimit del para pasqyres dhe thot ... ti more plak matuf mos me shif
mu ashtu le te mbaj kush te doj se se mbaj ty un

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:09 am

Nena me 3 vajza

Nje nene kishte 3 vajza dhe me shkese i fejoi e i
martoi.Diten e pare te marteses nena i kishte cuar vajzat secilen ne
nje dhome me burrin e vet,dhe bente xhiro ne koridor e i pergjonte.Shkoi
te dera e vajzes se pare ajo po bertiste,shkoi te dera e vajzes se dyte
po qeshte,shkoi te dera e vajzes se trete nuk degjohes asgje.Te
nesermen nena i pyt vajzat me rradhe.Pyet te paren pse bertiste ajo i
thote nga qefi o nene,pyet te dyten pse qeshte i thote nga qefi o
nene,pyet te treten po ti pse nuk qeshje e as bertisje,i thote po nuk
flitet me gojen plot o nene….

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:09 am

Shqiptari Amerikani Edhe Gjermani

U kanë shqiptari amerikani edhe gjermani edhe ka vjedh sene edhe i kanë shti n'burg .
Po vjen kryegjykatësi me i vetë për dëshirën e fundit .
Gjermani thotë: une po du me dal prej burgut , edhe e lshon kryegjykatësi .
Amerikani thotë si gjermani edhe ata e lshon .
Po kur i vjen reni shqiptarit thotë kthemi qata dy n'burg se spom rrihet vetë .

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta.................

Mesazh nga kristi prej Fri Mar 18, 2011 2:09 am

Keshilla e doktorit...

nje djal i vogel 5-vjec, nje dite duke lozur me cakmakun e te ati
pa dashje e fut ne goje dhe e gellti ne bark!
i ati i shqetesuar, shkon me te shpejte te pyese mjekun se cfare
te beje tani.
burri :- doktorr, kam nje hall shum te madh!
doktori :- urdheroni, ma thoni hallin qe keni zoteri.
burri :-sot ne mengjes djali im 5-vjecar, me ka ngrene cakmakun!
dok :- po si ndodhi keshtu?
burri :- po ja ai po lozte me te dhe fap e futi ne goje dhe e gelltiti ne bark !
dok :- ou !!!
burri :- doktor, me thoni c'te bej se po cmendem fare?
dok :- dmth, cakmaku eshte ne barkun e djalit?
burri :- po, doktor ! po si t'ja bej ?
dok :- mmh ka zgjidhje, ka.
ti ske me cfare te ndezesh cigaren, apo jo?
epo ndize me shkrepese, se nuk behet qameti..............!!!!!

_________________________________________________
Me nji shikim erdha tek ti me nji shikim erdhe tek une dhe ato shikime aty
do ngelen gjithmone duke pase mall gjithmone per njeri-tjetrin

kristi
kristi
[ Moderators ]
[ Moderators ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 77
Piket Piket : 98
Birthday Birthday : 17/04/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 17/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : Tiran

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi