RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Gjuhet programuese / ASP / ASP .NET ASP .NET

Shko poshtë

Gjuhet programuese / ASP / ASP .NET ASP .NET

Mesazh nga Leonard prej Sat Mar 12, 2011 1:30 pm

ASP.NET është një kornizë programimi ndërtuar në gjuhën e përbashkët
(common language runtime) që mund të përdoret në shërbyes për të
ndërtuar aplikime të fuqishme web-i. ASP.NET ofron disa avantazhe të
ndryshme që jan të rëndësishme ndaj modeleve të tjera të mëparshme në
zhvillimin e web-it.

Performancë e përmirsuar. ASP.NET është kod i kompiluar që vepron në server.

Vegël
perkrahëse e clasit botëror. Korniza ASP.NET përmban një kuti veglash
(toolbox) dhe designer të pasur në ambientin zhvillues të integruar në
Visual Studio. Kontrolle për serverin që përdoren duke in tërhequer dhe
lëshuar, mjedisi ku punoj të jep mundësinë që të krijosh pa i shkruar
kodet vet.

Fleksibiliteti dhe fuqija e tij. Për arsye se ASP.NET
është e bazuar në (common language runtime), fuqija dhe fleksibiliteti i
gjithë platformes është në dispozicion të zhvilluesve të aplikimeve në
web. ASP.NET është një gjuh e pavarur. Ju mund të zgjidhni gjuhën që ju
përshtatet juve.
avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi