RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

India do aplikoje shume shpejt nje ligj te ri qe kufizon ne disa drejtime perdoruesit e celulareve.

Shko poshtë

India do aplikoje shume shpejt nje ligj te ri qe kufizon ne disa drejtime perdoruesit e celulareve.

Mesazh nga Leonard prej Sat Mar 12, 2011 1:32 pm

Nese nuk ka vale ose behet zhurme ne telefon nuk duhet te bertasesh, nuk
duhet te fotografosh te panjohurit dhe mbi te gjitha volumin e ziles
nuk duhet ta kesh shume te larte. Keto jane disa nga pikat kryesore te
ligjit qe do aplikohet per te kontrolluar komunikimin e perdoruesve te
celulareve ne vendin aziatik.

Ministria e Telekomunikacionit u ka
derguar nga nje urdher te vecante prodhuesve te celulareve dhe
kompanive telefonike per te edukuar klientet e tyre. “Po perpiqemi te te
bejme me te pergjegjshem publikun. Nese perdoruesit e dine si ta
perdorin telefonin, shpesh here zilet e larta dhe bisedat e zhurmshme
shqetesojne te tjeret”, thuhet ne tekstin e publikuar nga ministria.

Pervec
thirrjes per te moderuar te qeshuren, te foluren apo per te ulur
volumin e ziles, ne cdo spital, tren dhe vend pune te Indise telefoni
eshte i detyrueshem te vendoset me dridhje. Nderkohe nje tjeter pike e
rendesishme e ketij ligji eshte edhe ndalimi i komunikimit ne celular
gjate momenteve kur indianet jane ne timon.

India eshte nje nga
vendet me rritjen me te madhe te perdoruesve te rinj te celulareve,
ndersa aktualisht numerohen 415 milione perdorues ku cdo muaj shiten 11
milione numra te rinj.
avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi