RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Përsëri për TY po shkruaj !

Shko poshtë

Përsëri për TY po shkruaj !

Mesazh nga Xhulja prej Fri Mar 18, 2011 12:09 am


Të shkruaj Ty që ma përvlove shpirtin,të shkruaj ty që ma trondite zemrën,Ty që ta fala gjënë më të shtrenjtë të jetës sime.
Jeta
me dashuri qenka vetëm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozë kanë edhe
shërim,por?Ishe si ylli që shkëlqente natën e qetë,derisa ti dole si
mjegull e ma morre dritën.A thua,do të ma kthesh përseri?A thua a e dite
sa të dashurova,se ishe ngujuar në zemrën time e s'munda të të nxjerr
kurr jashtë?Kalua ditët kur më nuk u ndegjuam.Ato ishin ditët më të mira
të jetës sime.
Nuk e di pse u ndamë.Për fajin tënd apo për fajin
tim?Ndoshta kishim faj të dy?!Sido që të jetë,edhe sot edhe nesër ,edhe
gjithëmonë pres përgjigje.Ti je dhe do të mbetesh dashuria ime e parë
dhe e vetme sa të jetoj në këtë botë.
Ato ditë me ty ishin
parajsa,lumturia e jetës sime që s'deshiroja të ketë fund kurrë.Por, ne u
ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netët pa gjumë.Pritja
dhe lutjet që t'i bëra,s'bën punë dot.
Ndoshta këta rreshta të
shkruar enkas për Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!Kush e di,rr....im
i dashur,mbase do të të prekin këto rradhë të dala nga zemra.Sikur të
kisha parë vetem edhe një herë,sikur ta kisha vetëm edhe një kujtim të
vetmin nga ti ndoshta do të qetësohesha e do të prehesha
dalëngadalë,por?
Shpesh i them vetës pajtohu me fatin,se dashuritë e
mëdha nuk realizohen kurr!por zemra është ajo që vendos,e cila të ka
mbyllur njëherë brenda e për të dalë sikur s'do të të leshojë kurrë.

dua dhe vetëm për ty mendoj,dashuria ime e vjetër.Mungesa jote më
shkakton agoni,dhembje dhe deshire që të vdes.ti ma more një pjesë të
jetës,një kujtim një pjesë të dashurisë,ca të mi m'i more dhe ike
Xhulja
Xhulja
[ Princeshe ]
[ Princeshe ]

Gjinia Gjinia : Female
Postime: Postime: : 13
Piket Piket : 29
Birthday Birthday : 18/06/1990
Rregjistrimi Rregjistrimi : 16/03/2011
Mosha Mosha : 28
Vendbanimi Vendbanimi : korce

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi