RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Japonia rrit shkallën e rrezikut, më e larta pas Çernobilit

Shko poshtë

Japonia rrit shkallën e rrezikut, më e larta pas Çernobilit

Mesazh nga Leonard prej Sat Mar 19, 2011 12:59 amAgjencia bërthamore e Japonisë ka ngritur nga 4 në 5 nivelin e incidentit atomik në
shkallën prej 1 deri në 7.
Kjo e bën krizën bërthamore në Fukushima më të rrezikshmen pas katastrofës në Çernobil më 1986.
Impianti në veri të Tokios është dëmtuar nga tërmeti dhe cunami i një jave më parë.
Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore, Jukia Amano, tha se
beteja e Japonisë për të stabilizuar situatën në Fukushima është një
“garë kundër kohës”.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi