RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Java e modës do të realizohet në muajin mars

Shko poshtë

Java e modës do të realizohet në muajin mars

Mesazh nga Leonard prej Fri Mar 11, 2011 9:01 pm

Agjencia e modës Gecjan Fashion Group dhe Radiotelevizioni 21 sërish do
të sjellin “Javën e modës në Kosovë” përmes një transmetimi maratonik në
RTV 21. Modernja, tradicionalja, shija, stili, të gjitha të gërshetuara
bashkë në vetëm një eveniment- “Kosova Fashion Week 2011”.
Karakteristikë
e këtij evenimenti të modës është blerja në sallë e kreacioneve të
kreatorëve nga gjitha trojet shqiptare që prezantohen, si dhe blerja me
porosi përmes telefonit për audiencën, të cilët këtë eveniment do ta
shohin për pesë net me radhë në televizion.
Ky prezantim ua bën të
mundur të gjitha femrave shqiptare që duke u ulur pranë televizionit dhe
duke ndjekur Javën e modës t’i zgjedhin nga shtëpia e tyre veshjet që u
pëlqejnë për rastet e tyre speciale.
Aplikimet zyrtare për
pjesëmarrjen në Javën e Modës do të fillojnë me 25 janar dhe do të
zgjasin deri më 25 shkurt. Të drejtë aplikimi kanë të gjitha Shtëpitë e
modës, kreatorët (stilistët), grupet e kreatorëve, shkollat e modës,
sallonet e bukurisë dhe butiqet ekskluzive.
Java e modës do të
realizohet në muajin mars, ku do të prezantohen 15 stilistë nga të
gjitha trojet shqiptare. Gjithashtu do të jenë 40 modele profesioniste
që do të zgjidhen paraprakisht përmes audicionit. Ato do të prezantojnë
më mënyrë të denjë kreacionet e kreatorëve pjesëmarrës.
avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi