RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Arben Nika: Unë, shqiptari që do fitojë “Greek Idol”

Shko poshtë

Arben Nika: Unë, shqiptari që do fitojë “Greek Idol”

Mesazh nga Leonard prej Mon Mar 21, 2011 2:05 pm

Është
jo më shumë se 21 vjeç, por adoleshencën e ka nisur dhe po e mbyll në
Greqi. Bash në Katerini, mes maleve dhe të ftohtit që shijohet vetëm në
verë kur moti i freskët ua bën zili athinasve të zhuritur nga vapa.

E në atë klimë të ftohë, dëshira më e nxehtë e Arbenit është të
këndojë. Ndaj vendosi të lërë punën e tij të përditshme, larjen e
makinave dhe të shkojë në Athinë, në evenimentin më të rëndësishëm
artistik të vitit, “Greek Idol”.
Një spektakël me patentë botërore që njihet shumë në SHBA si
“American Idol” dhe në shtete të ndryshme të Evropës është përhapur
shumë.
Arben Nika, 21 vjeç nga jugu i Shqipërisë, ka vendosur të jetë ndër
finalistët, pse jo edhe fituesi i shout të famshëm që mbërthen çdo
fundjavë teleshikuesit e Greqisë para ekranit të Alpha.
Mbrëmjen e kësaj fundjave, Arbeni arriti të kualifikohet tek për të vazhduar audicionet e spektaklit.Arben Nika në Katerini duke punuar si larës makinash , Ajo që unë bëj në jetë, është e lidhur me pasionin tim dhe pasioni
im i vetëm është kënga ndaj çdo gjë që bëj e bëj për këngën, ndaj dua të
eci përpara”, – tha Arbeni pasi u konfirmua në Top 100 të spektaklit
“Greek Idol” që ka një audiencë tejet të lartë në televizionet greke.
Nga ana tjetër, Arbeni ka rrëfyer dhe më shumë për jetën e tij. Ai ka
pohuar se në Katerini punon si larës makinash dhe jeta që bën është e
vështirë, por e mban gjallë dëshira për të kënduar.
Kurse juria, u shpreh mjaft e kënaqur me talentin e të riut shqiptar:
“Kualifikohesh. Sigurisht që ka ende për të bërë, por njeh shumë mirë
greqishten, më mirë dhe se aktorë dhe futbollistë të njohur shqiptarë
që shumë vite kanë në Greqi dhe në jetën sociale greke. Për më tepër ke
një zë shumë të mirë, melodioz dhe emocionues, i qartë në të shprehur
dhe plot pasion”.
Përzgjedhja nga juria dhe votat e shumta me sms dhe online, bënë që ai të kualifikohet.
Kështu Arbeni, me interpretime gjithnjë nga këngët popullore greke,
do të vazhdojë rrugën deri në finalet e “Greek Idol” ku aspiron të jetë.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi