RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Kapet anakonda gjigande

Shko poshtë

Kapet anakonda gjigande

Mesazh nga Leonard prej Sat Sep 17, 2011 11:06 am

Një
anakonda e gjatë pesë metra e gjysmë është kapur nga një ekip biologësh
guximtarë. Niall McCann, biologu 29-vjeçar nga Kardifi i Uellsit, e
kapi këtë gjarpër gjigand në lumin Rewa të Gujanës. Anakonda peshon 100
kg dhe ka një gjerësi prej 60 centimetrash.

“Gjithmonë kam ëndërruar të kap një anakonda dhe e dija se në këtë
lumë do të kisha mundësinë të ndeshesha me një të tillë. Po i mbaja
kokën dhe mundohej ta kthente për të më kafshuar. Ishte një përleshje e
fortë”, shprehet Niall.

Anakondat janë gjarpërinjtë më të rëndë dhe disa prej tyre mund të
arrijnë peshën 250 kg. Këto grabitqarë e mbysin prenë e tyre duke e
shtrënguar përpara se ta gllabërojnë të tërë.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 29
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi