RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Mbi tri vite burg serbit që dogji flamurin shqiptar

Shko poshtë

Mbi tri vite burg serbit që dogji flamurin shqiptar

Mesazh nga Leonard prej Sat Mar 12, 2011 1:35 pm

Ultranacionalisti
serb, Ivan Bogdanoviç, i etiketuar ndryshe si “Ivani i Tmerrshëm”,
është dënuar sot me 3 vjet e 3 muaj burg nga gjykata e Xhenovës në
Itali.Bogdanoviç do të mbahet mend për trazirat e shkaktuara në
takimin Itali-Serbi, ndeshje në të cilën ai nën sytë e të gjithë botës
dogji flamurin shqiptar në tetorin e kaluar.Tre vjet burg Nicola
Klicoviq, 2 vjet e 8 muaj për Daniel Janjiq dhe 2 vjet e 6 muaj për
Srdan Jovetiq janë dënimet që u dhanë nga Gjykata e Ghenovës për tre
tifozët
e tjerë ultranacionalistë serbë.Takimi ka nisur me një akt urrejtje
ndaj shqiptarëve, ku nuk ka munguar as slogani “Kosova është
Serbi”.Tifozët
serbë kanë hedhur fishekzjarrë në drejtim të fushës dhe drejt tifozëve
italianë,
çka ka sjellë edhe ndërhyrjen e policisë.Në stadium ishin të pranishëm
rreth dy mijë tifozë serbë.Këtë ndeshje, Serbia e ka humbur në tavolinë,
me rezultat 3-0.
Leonard
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi