RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Vlorë, kërkesë kundër regjistrimit

Shko poshtë

Vlorë, kërkesë kundër regjistrimit

Mesazh nga Leonard prej Sat Mar 12, 2011 1:37 pm

Në qytetin e Vlorës ka nisur firmosja e një kërkese që kërkon zyrtarisht
anulimin e regjistrimit të popullsisë ku duhet të deklarohet kombësia
dhe përkatësia fetare. (UPDATE)
Nënkryetari i Këshillit të Lartë të
Drejtësisë, Kreshnik Spahiu, nismëtar i një levizjeje që kundërshton
këtë proces, ishte në takimin e zhvilluar në qytetin e Vlorës.

“Ata
që inspirojnë dhe mbrojnë kauzën e ndryshimit të kombësisë dhe
regjistrimit mbi baza etnike dhe fetare kërkojnë të cënojnë sigurinë
kombëtare, rendin juridik, sovranitetin e këtij shteti dhe manipulimin e
qeverisë në mënyrë që integrimi të kalojë për Shqipërinë dhe Kosovën
nga Athina dhe Beogradi”, ka deklaruar Spahiu.

Nismës kundër
regjistrimit të popullsisë në bazë të kombësisë dhe fesë i janë bashkuar
shumë juristë, intelektualë dhe përfaqësues të organizatave të
ndryshme.

Më pas, pjesëmarrësit e takimit kanë dalë në Sheshin e
Flamurit ku ka nisur nënshkrimi i peticionit. I pari që ka firmosur
këtë peticion, që do shëtisë në të gjitha qytetet e vendit për t’i dhënë
mundësi gjithkujt të shprehë qëndrimin e tij, ka qenë vetë Spahiu.


pas peticioni do t’i paraqitet zyrtarisht qeverisë për t’i kërkuar
anulimin e regjistrimit të popullsisë në bazë të përkatësisë fetare dhe
kombësisë.

Lëvizja mori shkas nga deklaratat e konsullit grek të
Korcës që kërkoi deklarimin si grekë gjatë procesit të regjistrimit të
popullsisë.
avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi