RINIA - LIVE
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne kete faqe,
mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar falas ne faqe.

Regjistrimi zgjat vetem pak sekonda...

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe vute ne dispozicion
per te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Bordi Drejtues i Forumit

Marieli: Në ‘Portokalli’ do të më kenë imituar duke qarë

Shko poshtë

Marieli: Në ‘Portokalli’ do të më kenë imituar duke qarë

Mesazh nga Leonard prej Mon Mar 21, 2011 4:13 pm

Pasi
Marieli dhe Neda përfundojnë së gatuari makaronat, njoftojnë edhe
banorët e tjerë se tashmë darka është gati dhe ata mund të vijnë të
hanë. Kështu të gjithë shkojnë në kuzhinë dhe fillojnë të hanë.Gjatë
kësaj kohe banorët fillojtë të flasin për spektaklin e djeshëm dhe për
surprizat e ndryshme për ta. ata përmendin një nga mometet që janë
argëtuar shumë që kishte të bënte pikërisht me trë aktorët e spektaklit
të humorit “Portokalli”.
Ndërsa shprehin se ia kishin kaluar shumë
mirë me praninë e tyre në shtëpi për disa minuta ata bëjnë hamendësime
se cilët do të kenë qënë banorët që do të jenë imituar më shumë në
“Portokalli”.Kështu ata përmendin persona të ndryshëm duke thënë
edhe nga një karakteristikë të veçantë ose ndonjë batutë tipike që mund
të jetë përdorur nga aktorët. Ergysi thotë se një ndër banorët e imituar
mund të jetë Petriti dhe Ermela për të qeshurën e saj karakteristike.
Marieta i thotë Ergysit se mundt të kenë bërë një skenë ku përfshihet
ajo, Marjeli dhe Gysi. Marieli shprehet “mua do më kenë imituar kur
stërvitem dhe kur kam qarë në spektakël” dhe Ergysi shton fill pas tij
“Ti do të jesh i pranishëm në çdo puntatë”.
Banorëtthonë se Nedën
dhe Ogrenin patjetër që i kanë imituar në “Portokalli” dhe për këtë
marrin shembull Klodjanën dhe thonë se ajo e ka parë “Portokallinë” dhe
prandaj imitoi Nedën dhe Ogrenin kur takoi Mirjetën.Marieli fillon të imitojë aktorët e “Portokallisë” nëpër situata të ndryshme humori.

_________________________________________________


Vajza e bukur pëlqehet me sy, ndërsa ajo e mira pëlqehet me zemër...


avatar
Leonard
[ Pergjegjes i forumit ]
[ Pergjegjes i forumit ]

Gjinia Gjinia : Male
Postime: Postime: : 633
Piket Piket : 1768
Birthday Birthday : 17/07/1988
Rregjistrimi Rregjistrimi : 11/03/2011
Mosha Mosha : 30
Vendbanimi Vendbanimi : Athin

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi